League of Legends Oyuncular Hazır Değil Hatası Çözümü

19 Ağustos 2021, Perşembe

League Of Legends

League of Legends’da zaman zaman oyuncular hazır değil diye bir hata ile karşılaşmaktayız. Oyuna girmek için lobide beklerken alınan bu hata zaman zaman yeni lobi kurarak geçse de bazen yeni lobi kurmak çözüm olmayabiliyor. Son zamanlarda bu hata ile sık sık karşılaşılması ile birlikte Riot Games de harekete geçmiş ve ilerleyen yamalarda hatanın kaldırılacağına dair açıklamalar yapmıştır. Oyuncular hazır değil hatasının henüz belirli bir sebebi olmasa da aşağıdaki çözüm yollarından bir tanesi sorunu mutlaka çözecektir.

İstemciyi Yeniden Başlatmak

Hata ekibinin açıklamalarına ve bu hatayı deneyimleyen oyuncuların paylaşımlarına göre bu hata anlık sistemsel bir bug’dan ötürü oluşmakta ve istemciyi kapatıp tekrar açtığınızda sorunun ortadan kalkacağı söyleniyor. Oyuna yeni bir güncelleme geldiği sırada oyuna girmek isteyen oyuncular da bazen bu hatayla karşılaşabiliyor. Oyunu tekrardan açmak ise gelen güncellemeyi almanızı ve bu sorunu yine ortadan kaldırmanızı sağlayabilir. Siz de bu yolu deneyerek sorununuzu basit bir şekilde çözebilirsiniz fakat bu yöntem her zaman işe yaramamaktadır.

Tam Onarım Yapmak

Her zaman olduğu gibi League of Legends’daki istemci hatalarının tümü genellikle tam onarım yapılarak çözülebilmektedir. Oyuncular hazır değil hatası da istemci kaynaklı bir hata olduğundan tam onarım yapmak sorunu kökten kaldırabilmektedir. Tam onarım yapmak için:

1.League of Legends istemcisinde sağ üstteki çark simgesine tıklayın.
2.Genel sekmesindeyken en alt kısıma inin.
3.En alt kısımdaki Tam Onarımı Başlat butonuna tıklayın.

İnternet Bağlantısını Düzeltmek

Oyuncular hazır değil hatasının bir diğer ortaya çıkma sebebi de internetiniz olabilir. Sabit olmayan interneten bağlantısına sahip oyuncular bu hatayla karşılaşabilmektedir. Bilgisayarınıza interneti Wi-Fi aracılığı ile bağlamak yerine bir Ethernet kablosu edinip bağlantınızı güçlü ve sağlam bir hale getirerek sadece oyuncular hazır değil hatasını değil diğer bütün internet kaynaklı hataları ve ping sorununu çözebilirsiniz.

Temiz Kurulum Yapmak

Yukarıdaki yöntemlerden bir sonuç elde edemediyseniz size önerebileceğimiz şeylerden bir tanesi de oyunu bütün dosyaları ile birlikte tamamen bilgisayarınızdan kaldırıp, yeniden kurmaktır. Oyun dosyaları bazen bütünlüğünü kaybetmekte ve bu da hatalara yol açmaktadır. Bazen tam onarım yapmak oyun dosyalarının bütünlüğünü sağlamaya yetmez ve bu durumda yapılabilecek en iyi şey oyunu tamamen kaldırıp temiz bir kurulum yapmaktır.

Bütün bu işlemler sorununuzu çözmeye yetmez ise Riot Games Destek Servisi’ne sorununuzu anlatan bir bilet yollayabilir ve Riot Games ekibi tarafından teknik destek alabilirsiniz. Biletlere genelde 18 ila 36 saat arasında dönüş yapılmaktadır.


Etiketler