LOL Düşük Liglerden Kurtulmak

21 Eylül 2021, Salı

League of Legends oyununda zaman zaman lig atlamakta sorun yaşayabilirsiniz. Liglerin içerisinde yer alan oyuncuların rütbesi zaman zaman sizlerin ranklarını önemli seviyede etkilemektedir. Özellikle başlangıç ranklarında bulunuyorsanız genelde yeni başlayan kişilerle oynayacağınız muhtemeldir.

Daha Yüksek Liglere Atlamak

Düşük liglerde kalmaktan sıkıldıysanız daha iyi karakterle oynamayı tercih edebilirsiniz. Bireyselliğe değil de takım oyununa büyük oranda katkı sağlayan karakterle oynamanızın büyük bir avantajı bulunuyor. Bu karakterler genellikle hem AD hem AP kasma konusunda ön plana çıkmaktadır.

Demir ve Bronz gibi liglerden çıkmak isteyenler genellikle hızlı gelişip koridorlara destek vermeyi tercih ediyor. Bu alanda düşük liglerden çıkarken destek karakterleri alınmamalı. Genel oyuna katkı sağlamaktan ziyade yardımcı rolünde olan bu karakterler lig atlamada sizleri zor durumda bırakabilir.

Lol Düşük Liglerden Kurtulmak

Garen ile Oynamak

Garen karakteri ana koridorları ADC ve SOLO olsa bile TF’lerde büyük bir öneme sahiptir. Hem AD olması hem de savunma alanında gelişime açık olması bu konuda onu lider yapmaktadır. Solo’da başlayan Garen kısa sürede gelişebilir ve pek çok karakteri bu koridorda yenebilir.

Garen ile üst koridorda üstünlük elde edildikten sonra genellikle alt koridora desteğe gidiliyor. Fakat bu her zaman olacak bir şey değildir. Oyunda ki işleyişi takip ederek oyun okumanız da lig atmakta kolaylık sağlayacaktır.

Karakterin genel özellikleri arasında savunması da yer almaktadır. Takım savaşlarına gidildiğinde takım adına kalkan olabilir. Bu da diğer oyuncuların rakip saldırılarında büyük ölçüde etkin olduğunu göstermektedir.

Zed ile Oynamak

Zed oyun içerisinde zor oynanan bir karakter olsa bile sizleri kısa sürede üst liglere taşımakta büyük bir yük üstlenmektedir. Özellikle oyun içerisinde ki mekanikleri ve hızlı olması bu konuda onu ön plana çıkarmaktadır. 

Zed’in kombolarını da kavradığınızda takım savaşlarını çok daha kolay yönetebilirsiniz. Zed gölge oyunlarının kendisi olarak bilinmesiyle de rakiplerini kısa sürede mağlup etmeyi başarmaktadır.

Zed ile oynarken genellikle orta koridoru tercih etmelisiniz. Orta koridorda yer almasıyla birlikte başta alt koridor olmak üzere pek çok alanda oyun içerisinde kontrolü ele alabilirsiniz.

Yasuo ile Oynamak

Eğer kendinizi geliştirmeye ve lig atlamaya yönelik oynuyorsanız Yasuo karakterini de tercih edebilirsiniz. Yasuo kullananların büyük bir bölümü oynamakta zorluk çekse bile oynamaya başladığınızda kısa sürede kavramanız muhtemeldir.

Lig atlama konusunda büyük avantajları bulunan karakter her alanda koridorlarda üstünlük sağlayacak potansiyeldedir. Kısa sürede bulunduğu koridordan çıkıp takımın genel ilerleyişini sürdürmektedir.

Oldukça uygun fiyatlarıyla da eşya dizilimini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Özelleştirilebilir bir karakter olması da bu alanda rakiplerin belirsizliğini arttırmaktadır. Farklı mekanikleri test ederek rakiplerinizin kafasını karıştırabilirsiniz. Böylece arka planda dursanız bile TF’lerde üstünlük sağlamanız olası görülmektedir.

Yasou ile oynamaya başladıktan sonra mekanikleri kavramak büyük bir önem arz etmektedir. Ulti ve diğer özelliklerini iyi düzeyde optimize etmeniz önemli olmaktadır.


Etiketler